Σε ηλικία 87 ετών εκοιμήθη την Τετάρτη 3 Απριλίου 2024 η Μοναχή Κικιλία (Βρεττά) της Ιεράς Μονής Κοιμήσεως της Θεοτόκου Μαλεβής Αρκαδίας.
Η Εξόδιος Ακολουθία τελέσθηκε το μεσημέρι της Πέμπτης, στο Καθολικό της Μονής, προεξάρχοντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτη μας και Τοποτηρητή της Ιεράς Μητροπόλεως Μαντινείας και Κυνουρίας κ. Ευσταθίου, ο οποίος και ομίλησε κατάλληλα.
Στην Εξόδιο ακολουθία συμμετείχαν, επίσης, ο Βοηθός Επίσκοπος της Μητροπόλεώς μας, Θεοφιλέστατος Επίσκοπος Λακεδαιμονίας κ. Θεόφιλος, κληρικοί της Ι.Μ. Μαντινείας και Κυνουρίας, Ηγούμενοι και μέλη αδελφοτήτων όμορων Μοναστηριών, όπως και πλήθος προσκυνητών.
(φωτογραφίες: Δημήτριος Σκιαδάς)
![](https://immspartis.gr/wp-content/uploads/2024/04/0-02-05-f9892710d88d4975a91f731a3dbe7f5bf409e7d02837d9964952a1dc8319f11d_8088fd8260b5f5f5.jpg)
![](https://immspartis.gr/wp-content/uploads/2024/04/0-02-05-176c7b5c82cf34ee0c5a11e8e2e7d4d8a48e010504d03a249c145ff2a871a7c9_92839883ee8764b9.jpg)
![](https://immspartis.gr/wp-content/uploads/2024/04/0-02-05-6d04598cfcadd670416b330b86de36bbcf92f1882062090d0d4a0bb67f0fc35b_dcb1a52f17c13ee7.jpg)
![](https://immspartis.gr/wp-content/uploads/2024/04/0-02-05-61979fe6d339a954fc0e9d7f779556ff961cdf9390801680554a3ab6f0a37e82_cd6993ebfd2386b2.jpg)
![](https://immspartis.gr/wp-content/uploads/2024/04/0-02-05-18787f6499ee9dadc9759930e01f171b067f50ee7259bc7a2068cf311917b459_9021170820159203.jpg)
![](https://immspartis.gr/wp-content/uploads/2024/04/0-02-05-e3442f4bfdb2400b5b693f09dfb9aab0284e796bcdf514fe297c8e4fd4e156a6_62ba8b02f85a37c8.jpg)