Την Κυριακή 3 Οκτωβρί- ου 2010, οι ενορίες Κοκ- κινορράχης και Κλαδά, πραγματοποίησαν για φέ- τος την τελευταία τους προσκυνηματική εκδρο- μή. Μετά τον κυριακά- τικο εκκλησιασμό, επι- σκέφθηκαν με δύο λεω- φορεία, την Ιερά Μονή Παναγίας Γιατρίσσης στον Ταΰγετο, όπου ετέλεσαν την Ιερά Παράκληση. Στο τέλος της Ακολουθίας, ο ηγούμενος της Ιεράς Μονής π. Χρυσόστομος, μας μίλησε με λόγια αγάπης για το μοναστήρι και για το πώς πρέπει να είναι η ζωή του κάθε χριστιανού. Το μεσημέρι γευματίσαμε όλοι μαζί σε ένα εξαιρετικό κέντρο στις Αιγιές και ολοκληρώσαμε την εκδρομή μας αυτή, με καφέ στο όμορφο Γύθειο. Είναι αλήθεια ότι οι εκδρομές αυτές ωφελούν πολύ τους ανθρώπους και μας φέρνουν πιο κοντά στον Θεό και στον συνάνθρωπο.